Wyróżnienia

Biznes się nie poddaje: Mimo okoliczności, robię swoje!

ROKSANA EWA WÓJCIK – MAGISTER EKONOMII, ABSOLWENTKA WYŻSZEJ SZKOŁY EKONOMII, PRAWA I NAUK MEDYCZNYCH W KIELCACH I PODYPLOMOWYCH STUDIÓW NA KIERUNKACH ZARZĄDZANIA ZASOBAMI LUDZKIMI ORAZ TRANSPORT I SPEDYCJA. W TRAKCIE NAUKI MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION.

W 2010 roku Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice.

W 2012 r. nagrodzona Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Od 2013 r. własna działalność gospodarcza w zakresie transportu po całej Unii Europejskiej, charakteryzująca się transferem nowych aut ciężarowych.

Od 2018 r. własna stacja paliw w Starachowicach.

PANI ROKSANO, JAK ZAREAGOWAŁA PANI, ZESPÓŁ ORAZ PAŃSTWA KLIENCI NA WIEŚĆ O EPIDEMII KORONAWIRUSA W POLSCE I NA ŚWIECIE?

Muszę przyznać, że przez cały okres trwania pandemii bardzo aktywnie pracujemy. W mojej branży nie ma możliwości prowadzenia homeoffice.

Oczywiście, na skutek restrykcji i obostrzeń, kilku pracowników mojej firmy obecnie nie pracuje, ale mam świetny zespół przygotowany na sytuacje kryzysowe, więc wyrabiamy normę i realizujemy postawione cele. Zadania realizujemy w Polsce i w Europie, więc ta nowa sytuacja wymusza na nas dostosowywanie się do ograniczeń wprowadzonych w poszczególnych krajach, ale radzimy sobie z powodzeniem.

CZY W TEJ CHWILI UMIE PANI JUŻ OSZACOWAĆ STRATY W FIRMIE, SPOWODOWANE EPIDEMIĄ? JAKIEGO RODZAJU POMOC BY SIĘ PAŃSTWU PRZYDAŁA OD POLSKIEGO RZĄDU?

Za wcześnie jest na bilans zysków i strat. A jeżeli chodzi o wsparcie polskiego rządu, to muszę przyznać, że w normalnych okolicznościach współpraca z urzędami np. celnymi, czy innymi związanymi z moją branżą układała się zawsze bardzo dobrze, więc przydałby się po prostu powrót do normalności.

JAK DBAJĄ PAŃSTWO O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE ORAZ PRACOWNIKÓW PRZY KONTAKCIE BEZPOŚREDNIM I PRZY REALIZOWANYCH WYJAZDACH TRANSPORTOWYCH?

Przestrzegamy wszystkich wprowadzonych przez państwo zasad i restrykcji, takich jak: obowiązkowe zachowywanie odległości, maseczki, ochronne rękawiczki i płyny dezynfekujące.

JAK WYGLĄDA OBECNIE PANI DZIEŃ PRACY?

Bardzo aktywnie, realizujemy 90% zaplanowanych dużo wcześniej zadań. Większość naszych pracowników przebywa cały czas w trasie, realizując nowe zlecenia więc niezbędna jest tu pełna koordynacja, planowanie i kontrola.

JAK ZACHOWAĆ RÓWNOWAGĘ I POGODĘ DUCHA W CZASIE EPIDEMII I PRZYMUSOWEJ IZOLACJI? JAK DBA PANI O ZDROWIE WŁASNE I NAJBLIŻSZYCH?

Mój charakter pracy nie pozwala mi pracować z domu i całe szczęście, bo byłoby mi ciężko odnaleźć się w takiej izolacji (śmiech). Jestem mocno aktywną osobą. Oczywiście przestrzegam wszystkich zasad, poruszam się w maseczce i ograniczyłam spotkania do minimum, odbywam tylko te,które wynikają z moich obowiązków służbowych. Nie można dać się zwariować, ostrożność jest ważna, ale osobiście uważam, że wszystko w granicach normy.

Artykuł pochodzi z serwisu SUKCES JEST KOBIETĄ. Tekst znajdą Państwo pod linkiem – TUTAJ

W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu.